Gdzie się wybrać na wakacje?

Gmina Rewal  na początku XXI wieku zyskała sobie miano najbardziej przyjaznej dla turystów gminy nadmorskiej. Mieszkańcy Rewal, władze gminy stawiają na turystykę, pozyskują pieniądze na rozwój bazy noclegowej i turystycznej. W Rewalu, jak chyba nigdzie na wybrzeżu, jest ogromna konkurencja, gdy idzie o wynajmowanie  noclegów. W Rewalu moda na aktywny i zdrowy tryb życia oraz rekreacyjne uprawianie sportu, coraz częściej kreowane i promowane w środkach masowego przekazu sprawiły, że powstało na początku nowego stulecia zapotrzebowanie na imprezy plenerowe, które dałyby turystom możliwości aktywnego spędzenia urlopu.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

„Akademia Słońca” to prawdziwa szkoła korzystania z dobrodziejstw natury: wspaniałych, piaszczystych plaż, morza i słońca. „Akademia Słońca” opiekuje się turystami wypoczywającymi w Gminie Rewal, bezpłatnie dostarczając im rozrywki, zachęcając do aktywnego spędzania czasu na plaży. Uczy, jak udzielać pierwszej pomocy (pokazy na fantomie), jak zdrowo opalać się i jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Można również sprawdzić pojemność płuc, zmierzyć ciśnienie oraz grubość tkanki tłuszczowej. Akademia bawi poprzez liczne gry, zabawy i konkursy skierowane do szerokiego grona odbiorców. Continue reading „Gdzie się wybrać na wakacje?”

Wakacje nad polskim morzem

Zanim wybierzemy na wczasy do Rewala warto byłoby coś przeczytać na temat tej modnej, nadmorskiej miejscowości. W każdym przewodniku turystycznym o wybrzeżu znajdziemy garść informacji dotyczących Rewala. Czytamy, że  Rewal to dawna osada rybacka, obecnie stanowiąca administracyjne, kulturalne i oświatowe centrum gminy. Miejscowość przyciąga wysokim wybrzeżem klifowym i szerokimi plażami, na których, przy odrobinie szczęścia można spotkać uroczą fokę Depkę. Z przewodników da się wyczytać również, że żadnych problemów nie ma ze znalezieniem  noclegów w Rewalu.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jedną z głównych atrakcji Rewala jest możliwość zapoznania się z codziennością ludzi morza, gdyż znajduje się tutaj baza rybacka. Po połowach można kupić od rybaków świeże ryby prosto z malowniczo wyglądających kutrów lub po prostu posłuchać morskich opowieści. W amfiteatrze, oprócz częstych koncertów, przedstawień i występów kabaretowych organizowane są – cieszące się coraz większą popularnością – wybory Miss Bałtyku. Sporą atrakcją jest także możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową „Ciuchcia – Retro – Expres” kursującą przez Trzęsacz, Rewal, Niechorze i Pogorzelicę. Stare wagony i zabytkowy parowóz „Parys” gwarantują niezapomniany klimat przejażdżki. Wysoki, klifowy brzeg rewalskich plaż dodaje uroku i malowniczości tej części Wybrzeża Bałtyku. Continue reading „Wakacje nad polskim morzem”

Wypoczynek na piaszczystej plaży

Wynajmując pokoje w Rewalu mamy możliwość korzystania nie tylko z plaży, ale również z również z różnego rodzaju aktywności na terenie samego Rewala. Wśród dyscyplin, proponowanych plażowiczom znajdują się między innymi: siatkówka plażowa, piłka nożna, aerobik, gry i zabawy dla dzieci, konkursy skoków, ćwiczenia siłowe. Już od kilku lat Gmina Rewal jest „Mekką” siatkówki plażowej. Jest ona nierozerwalnie związana z „Akademią Słońca”. Siatkówka przyciąga liczne rzesze zawodników, a trybuny wypełnia kibicami. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymują koszulki z logo „Akademii Słońca”, ufundowane przez sponsora.

plaża

Alternatywą dla siatkówki plażowej, goszczącej od samego początku w „Akademii Słońca”, stała się ostatnio plażowa piłka nożna,  która   od kilku lat króluje na najsłynniejszych plażach Europy. Noclegi w Rewalu , to również aktywny wypoczynek dla pań.   „Akademia Słońca” dba również o panie, które chętnie uczestniczą w zajęciach aerobiku. Na każdej z plaż Gminy Rewal bije rekordy popularności ta dyscyplina. Aktualny rekord to 1073 osoby ćwiczące wspólnie na plaży. Pomysł na „Akademię Słońca” – letnią uczelnię aktywnego wypoczynku, zrodził się w 2003 roku i był wyjściem Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal naprzeciw oczekiwaniom gości, odwiedzających rewalskie wybrzeże, poszukujących alternatywy aktywnego wypoczynku. Continue reading „Wypoczynek na piaszczystej plaży”

Noclegi nad Bałtykiem

Gmina Rewal jest jedną z popularnych na turystycznej mapie gmin. Wszystko, co się na jej terenie robi, jest podporządkowane turystom. Cała infrastruktura: drogi, przepusty, chodniki, oświetlenie, urządzenia parkowe, zieleńce są tak wykonywane, by przyjeżdżający tu latem turyści mogli czuć się komfortowo. Na pierwszym jednak miejscu nacisk położony jest na bazę noclegową. Każdego roku przybywa noclegów w Rewalu, każdego roku łatwiej i taniej jest wynająć pokoje w Rewalu. Zarówno władze gminy, jak i mieszkańcy mają na uwadze atrakcyjność miejscowości i troszczą się, by turyści wynajmowali noclegi w Rewalu, a nie w okolicznych gminach.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dlatego pokoje w Rewalu mają tak wysoki standard. Dzięki konsekwentnemu wsparciu ze strony władz Gminy Rewal oraz przy współpracy z licznymi sponsorami, udało się w 2006 roku rozbudować projekt „Letniej Uczelni Aktywnego Wypoczynku”. W sezonie letnim 2006 i 2007 turyści mogli korzystać z dwóch stacjonarnych miasteczek „Akademii Słońca”: w Pobierowie i w Pogorzelicy. Potwierdzeniem słuszności tej decyzji okazała się duża frekwencja aktywnych uczestników imprezy oraz pochlebne komentarze zarówno ze strony wczasowiczów jak i przedstawicieli masmediów. Sezon 2009 również należał do udanych, a rok 2010 zapowiada się równie atrakcyjnie. Continue reading „Noclegi nad Bałtykiem”

Wakacje w ramach last minute

Tyle mamy pięknych miejscowości nadmorskich. Szukamy, przeglądamy strony internetowe, pytamy znajomych, by wybrać tę, w której chcielibyśmy spędzić nasz urlop.  Można wybrać którąś z nich i wspaniale wypocząć. To przecież nic, że może padać deszcz albo wiać silny wiatr. Przecież nie jesteśmy z cukru. A nawet gdyby miało być w tym czasie zimno, to też nie taki znów problem. Po rozpatrzeniu wielu propozycji i przeanalizowaniu wielu opinii, wybór padł na Rewal. Dowiedzieliśmy się ,ze nie ma żadnego problemu ze znalezieniem noclegów w Rewalu, a na dodatek ,ze pokoje w Rewalu znajdziemy za przyzwoitą cenę.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

W miejscowościach nadmorskich zawsze jest co robić. Każdy z nas lubi Morze Bałtyckie. Wszędzie, gdzie byśmy się nie znaleźli, jest atmosfera wypoczynku. Plaża nad Morzem Bałtyckim nie we wszystkich miejscach jest jednakowa, ale zawsze znajdzie się miejsce na nasz leżak. Przyznać należy ,że rewalska plaża jest szeroka, czysta i ciekawie położona, bo rozciąga się pod dość wysokim klifem. Nad Bałtykiem jest dużo jodu. Wynajmując pokoje w Rewalu możemy się go nawdychać do woli. Z tego względu ludzie zamieszkujący tereny górzyste powinni odwiedzać wybrzeże. Nad Morzem Bałtyckim jest bardzo dużo atrakcji turystycznych. Korzystając z noclegów w Rewalu możemy być uczestnikami różnego rodzaju imprez: Koncertów, meczy siatkówki plażowej, festiwali filmowych.  Continue reading „Wakacje w ramach last minute”

Piękne polskie wakacyjne kurorty

Rewal, to taka nadmorska miejscowość, której przynajmniej nazwę słyszał każdy z nas a wielu kojarzy go z niezapomnianym odpoczynkiem. Do Rewala wybierają się tacy wczasowicze, którzy uwielbiają długie spacery. Wiele osób wynajmuje pokoje w Rewalu, bo tylko tam daje się tam spacerować plażą oraz wzdłuż miejscowości, która zatopiona jest w zieleni. Do Rewala dojeżdża także z Trzebiatowa kolejka wąskotorowa. Można nią w sezonie letnim podróżować, jak za dawnych, dobrych czasów. W Rewalu jest dużo pensjonatów, dlatego wybór noclegów w Rewalu nie nastręcza żadnych trudności.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Pokoje w Rewalu są  wyposażone w parking, miejsce zabaw dla dzieci. Noclegi w Rewalu posiadają wysoki standard. Rewal, to wymarzone miejsce na wczasy. Znajdują się tam również hotele SPA. Dzięki możliwości skorzystania z zabiegów regenerujących nasze ciało, na pewno nie będziemy narzekać na złą pogodę. W takim czasie po prostu możemy korzystać z salonu SPA. W niepogodę latem daje się również spacerować. Na wczasach spacery są wskazane w każdym wieku. Wynajmując pokoje w Rewalu można oglądać rozgrywane  mistrzostwa piłki plażowej. Jest to świetna impreza dla wczasowiczów w różnym wieku. Znajdziesz tam skutery wodne i taras widokowy. A dla miłośników jazdy rowerowej jest tam przygotowana trasa rowerowa biegnąca wzdłuż jeziora. Continue reading „Piękne polskie wakacyjne kurorty”