Wakacje nad polskim morzem

Zanim wybierzemy na wczasy do Rewala warto byłoby coś przeczytać na temat tej modnej, nadmorskiej miejscowości. W każdym przewodniku turystycznym o wybrzeżu znajdziemy garść informacji dotyczących Rewala. Czytamy, że  Rewal to dawna osada rybacka, obecnie stanowiąca administracyjne, kulturalne i oświatowe centrum gminy. Miejscowość przyciąga wysokim wybrzeżem klifowym i szerokimi plażami, na których, przy odrobinie szczęścia można spotkać uroczą fokę Depkę. Z przewodników da się wyczytać również, że żadnych problemów nie ma ze znalezieniem  noclegów w Rewalu.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jedną z głównych atrakcji Rewala jest możliwość zapoznania się z codziennością ludzi morza, gdyż znajduje się tutaj baza rybacka. Po połowach można kupić od rybaków świeże ryby prosto z malowniczo wyglądających kutrów lub po prostu posłuchać morskich opowieści. W amfiteatrze, oprócz częstych koncertów, przedstawień i występów kabaretowych organizowane są – cieszące się coraz większą popularnością – wybory Miss Bałtyku. Sporą atrakcją jest także możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową „Ciuchcia – Retro – Expres” kursującą przez Trzęsacz, Rewal, Niechorze i Pogorzelicę. Stare wagony i zabytkowy parowóz „Parys” gwarantują niezapomniany klimat przejażdżki. Wysoki, klifowy brzeg rewalskich plaż dodaje uroku i malowniczości tej części Wybrzeża Bałtyku.

Tutejsze plaże to doskonałe warunki dla miłośników aktywnego  uprawiających sporty wodne, a także siatkówkę plażową, i lotniarstwo. Wejścia na plaże Rewalu od ulic: Saperskiej, Sikorskiego i Klifowej. Pobliskie plaże w Pobierowie i Pogorzelicy otrzymały tytuł „Błękitnej Flagi”. I już ten fakt powinien nas zachęcić do wynajęcia pokoi w Rewalu. bo dla każdego turysty, który  przyjeżdża nad morze sprawy noclegów w Rewalu są istotne. Pokoje w Rewalu maja wysoki standard i wcale nie odstraszają turystów swoją ceną, szukajmy więc noclegów w Rewalu na swoją kieszeń,  każdy coś dla siebie znajdzie, tym bardziej, że mieszkańcy Rewala to ludzie mili i sympatyczni i jak będziemy się targować, to możemy zawsze liczyć na drobny rabat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *